Niemiecki sukces płockich wioślarzy

11 czerwca 2013 Karolak 0 Comments

8+ Ratzeburg

 

W dniach 8-9 czerwca, na malowniczo położonym torze w niemieckim Ratzeburgu, odbyły się międzynarodowe regaty seniorów z udziałem młodzieżowej reprezentacji Polski ( U 23). W barwach reprezentacji wystartowało czterech wioślarzy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Najlepszy wynik osiągnęła polska ósemka z Damianem Salakiem na szlaku (na zdjęciu). Osada zajęła II miejsce, za reprezentacją Niemiec ale przegrała zaledwie 0,65 sekundy. Ósemka była jedną z dwóch osad zbudowanych z najlepszych zawodników długowiosłowych w Polsce i cieszy nas fakt, że odpowiedzialną rolę szlakowego pełnił właśnie zawodnik z Płocka. W drugiej osadzie długowiosłowej – czwórce bez sternika, która zanotowała gorszy występ, siedział Łukasz Lewandowski. Jego osada zarówno w sobotę jak i niedzielę nie zakwalifikowała się do finału.

Pozostała dwójka zawodników to krótkowiosłowcy, bracia Zajkowscy. Kamil, starszy z braci, pierwszego dnia startował w silnie obsadzonej konkurencji dwójek podwójnych i wspólnie z zawodnikiem AZS-u Toruń, Mirosławem Ziętarskim, po stosunkowo łatwym zwycięstwie w przedbiegu, w finale zajął ostatecznie piątą pozycję, za osadami niemieckimi i duńską, co budziło w zawodnikach niedosyt. Drugiego dnia wystartował w czwórce podwójnej i zajął II miejsce, przegrywając z najsilniejszą z osad niemieckich (na zdjęciu drugi od lewej).

Młodszy z braci, Rafał Zajkowski, w sobotę wystartował w polskiej czwórce podwójnej zajmując trzecie miejsce i podobnie drugiego dnia piąte miejsce w dwójce podwójnej.

Regaty w Ratzeburgu były drugim i zarazem ostatnim sprawdzianem dla polskiej reprezentacji przed młodzieżowymi mistrzostwami świata, które w tym roku odbędą się w dniach 24-28 lipca w austriackim Linzu. Udział w mistrzostwach Damiana Salaka i Kamila Zajkowskiego wydaje się prawie pewny, pozostali nasi zawodnicy muszą czekać na decyzje PZTW.

 

Leave a Reply: