Udane regaty w Kruszwicy

20 maja 2024 Karolak 0 Comments

Udane  regaty w Kruszwicy

W miniony weekend, 17-19.05.2024, w Kruszwicy, na Gople odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Juniorów i Młodzików. W zawodach wystartowało 36 zawodników PTW, w tym uczniowie SMS przy Siedemdziesiątce.

Zawody miały różny wymiar dla poszczególnych kategorii wiekowych. Podczas gdy dla młodzików i dużej części juniorów młodszych były to pierwsze starty w regatach centralnych tak dla najlepszych juniorów były to ostatnie kwalifikacje do Mistrzostw Europy.

Kwalifikacje wykorzystał nasz najlepszy jedynkarz – , który zajmując 2 miejsce w wyścigach kontrolnych wywalczył sobie miejsce w Reprezentacji Polski i za dwa tygodnie, również w Kruszwicy wystartuje w Mistrzostwach Europy Juniorów w dwójce podwójnej. Zosia Pietrzak, która w biegach kontrolnych skifistek również walczyła o reprezentację, zakończyła regaty z 5 czasem a do ME kwalifikowały się tylko 2 zawodniczki. Nieźle również popłynęli juniorzy w biegu kontrolnym dwójek bez sternika: Olivier Chandoszko i Karol Śmigrocki, którzy zajęli siódme miejsce.

Dobry występ zanotowali nasi juniorzy młodsi, którzy zajmowali czołowe miejsc w swoich wyścigach:

I m – czwórka bez sterniczki: Ola Maciaszek, Ola Gołębiewska, Zuza Regulińska i Agata Wilamowska

II m – skifiści: Maksymilian Kowalski i Ola Maciaszek

II m – ósemka: Borys Jaroszewski, Sebastian Reguliński, Marceli Gontarek, Jakub Wiśniewski, Patryk Sobol, Norbert Chojnacki, Filip Malczewski, Igor Kuśmirek i sternik Kacper Łagodziński.

III m – skifistka: Anita Szymborska

II m  czwórka bez sternika: Milan Turkowski, Filip Jędrzejak, Dominik Kłosiński i Wiktor Grabowski.

III m – dwójka bez sternika: Dominik Kłosiński, Wiktor Grabowski.

Dla pozostałych osad, w tym młodzików regaty były cennym doświadczeniem.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Gminy Płock oraz firmy Orlen SA.

Leave a Reply: