Srebrny medal młodych płockich wioślarzy w Monachium

6 maja 2013 Karolak 0 Comments

z13853871Q,Srebrna-osada-wioslarska-z-plocczanami-w-skladzie-W zakończonych w niedzielę w Monachium międzynarodowych regatach juniorów płocczanie Łukasz Krajewski i Michał Iskra wywalczyli srebrny medal. Na torze olimpijskim wystąpiła czołówka wioślarska juniorów z Europy, wśród nich czterech zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Płocczanie reprezentowali kraj w dwóch konkurencjach. Łukasz Krajewski z Michałem Iskrą, podopieczni trenera Krzysztofa Kalińskiego, płynąc wraz z dwoma zawodnikami SMS-u Toruń, w sobotę stanęli na drugim stopniu podium.

– To duży sukces polskich wioseł. Ci zawodnicy nie dalej jak tydzień temu rywalizowali między sobą o miejsca w reprezentacji Polski w dwójkach bez sternika, wygrywając na przemian biegi finałowe – przypomina prezes PTW Jacek Karolak. – Już wtedy było widać, że te dwie osady górują nad pozostałymi i z nich trenerzy kadry będą tworzyć najlepsze osady długowiosłowe. W efekcie piękny finał, srebrny medal i minimalna przegrana z osadą Czech w finale regat w Monachium. Zapewne zawodnicy w tym składzie wystąpią w mistrzostwach Europy juniorów, które pod koniec maja odbędą się w Mińsku na Białorusi.

W Monachium popłynęła również płocka dwójka bez sternika Piotr Szczepański i Leszek Szczerbowski. Podopieczni trenerów Krzysztofa Kalińskiego i Piotra Sałkowskiego zaprezentowali się dobrze. Podczas dwóch dni regat biegi finałowe kończyli na szóstej pozycji.

Leave a Reply: