Dwa medale w Mistrzostwach Polski Młodzików

8 sierpnia 2022 Karolak 0 Comments

W miniony weekend (6-7.08), na poznańskiej Malcie rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) oraz Mistrzostwa Polski Młodzików.

Dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen, w zawodach uczestniczyło troje młodzieżowców oraz 13 młodzików z Płocka, zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego,

Oba medale zdobyły osady młodzików, podopieczni trenera Piotra Sałkowskiego.

SONY DSC
SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Pierwszy, srebrny medal, zdobyła nasza czwórka młodziczek, w składzie: Daria Dolna, Aleksandra Maciaszek, Zuzanna Regulińska i Agata Wilamowska która na mecie ulegała tylko osadzie UKS „6” Gdańsk. Zawodniczki pewnie zwyciężyły w przedbiegu i wiadomym było, że maja apetyt na medal. W finale do startu do mety płynęły na drugiej pozycji  prezentując poprawną, „dojrzałą” technikę wiosłowania.

Drugi medal, tym razem brązowy, zdobyli chłopcy w czwórce ze sternikiem w składzie: Maksymilian Kowalski, Borys Jaroszewski, Norbert Chojnacki, Filip Barucha i sterniczka Adrianna Szymborska. Osada weszła do finału z repasażu i raczej, po analizie uzyskanych czasów, zdobycie medalu wydawało się dość trudne, ale… Jak to często bywa w tej kategorii wiekowej, o sukcesie danej drużyny decyduje sama postawa tej drużyny jak również postawa i przeciwników w danym wyścigu. Efekt emocjonujących zmagań finałowych, w których nasza osada spisała się wyjątkowo dobrze, przy chaosie w innych osadach – brązowy medal i duża radość zawodników i kibiców Płocka.  

Trzecia z osad młodzików- czwórka chłopców wiosłująca w składzie: Sebastian Reguliński, Milan Turkowski, Dominik Kłosiński, Wiktor Grabowski, już nie miała tyle szczęścia. Chłopcy nie awansowali do finału i płynąc w finale B zajęli drugą pozycję co daje ostatecznie 8 miejsce. Nasi młodzi wioślarze przygotowywali się do tych mistrzostw na obozie w Kruszwicy, w Klubie Żeglarskim Popiel, korzystając między innymi z dofinansowania w ramach projektu Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz korzystając z programu PZTW – Młode Polskie Wiosła. Troje młodzików startujących w  Mistrzostwach to również uczestnicy projektu ,, Wioślarstwo sposobem na zdrowie – aktywizacja zdrowotna  i sportowa płockich rodzin” finansowanego przez Ministerstwo Sportu RP w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Sport dla wszystkich”. 

Równolegle do Mistrzostw Polski Młodzików odbywały się również Mistrzostwa Polski Młodzieżowe (U23), w których wystartowało troje młodzieżowców z PTW. Ubiegłoroczni Mistrzowie Polski w ósemce, tym razem musieli ścigać się na małych typach, gdzie konkurencja jest nieporównywalnie większa niż w ósemkach. Ola Kołodziejska płynęła w jedynce i zajęła 9 miejsce zaś Kuba Kołodziejski i Mateusz Łęgowik w dwójce podwójnej zajmując ostatecznie 11 miejsce.

Brawa dla młodych wioślarzy i trenera oraz licznej rzesz rodziców naszych zawodników, za wzorowy doping i wsparcie…

Udział naszych młodych wioślarzy w MP nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Gminy Płock oraz sponsora PKN Orlen SA, za co dziękujemy serdecznie

 

Leave a Reply: