Wioślarski weekend w Płocku. 140 lat PTW

12 września 2022 Karolak 0 Comments

Wioślarski weekend w Płocku.
Jubileusz 140lecia Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego na Sobótce.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

SONY DSC
W miniony weekend, na Płockiej Sobótce zaroiło się od wioślarzy z całej Polski. Ponad 255 zawodników, z 24 klubów rywalizowało w dwóch imprezach organizowanych corocznie przez Płockie Towarzystwo Wioślarskie:
• XIV Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim,
• XXXIX Memoriał Juliusza Kawieckiego
oraz imprezie dodatkowej – Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików
Na starcie stawiła się rekordowa ilość osad – łącznie 210 z 24 klubów. W sobotę zawody rozpoczęły się od 12, a zakończyły o zmroku. W niedzielę, bezpośrednio po Uroczystym Otwarciu rozegrane zostały finały Mistrzostw Polski.
Patron PTW i Memoriału czuwał nad imprezą i swoimi zawodnikami. W klasyfikacji generalnej Memoriału oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików zawodnicy PTW święcili triumfy. W ten sposób uświetnili rok jubileuszowy swojego Klubu.
Rewelacyjni okazali się młodzicy ( wiek do 14 lat), podopieczni trenera Piotra Sałkowskiego, którzy zdobywając 6 medali wygrali klasyfikację klubową Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików:
Złoto zdobyły osady:
– czwórka ze sternikiem chłopców: Sebastian Reguliński, Milan Turkowski, Dominik Kłosiński, Wiktor
Grabowski i Kinga Nowakowska na sterze
– czwórka dziewcząt: Daria Dolna, Ola Maciaszek, Agata Wilamowska i Zuzanna Regulińska,
– dwójka dziewcząt: Ola Maciaszek i Zuzanna Regulińska
Srebro zdobyli:
-chłopcy w czwórce ze sternikiem: Maksymilian Kowalski, Borys Jaroszewski, Norbert Chojnacki, Filip
Barucha i Ada Szymborska jako sterniczka.
– chłopcy w czwórce bez sternika: Sebastian Reguliński, Milan Turkowski, Dominik Kłosiński i Wiktor
Grabowski
Brąz wywalczyły dziewczęta w dwójce: Daria Dolna i Agata Wilamowska.
Fantastyczni okazali się również płoccy mastersi, ósemka była pierwsza w Memoriale a czwórka bez sternika oraz dwójka podwójna kobiet zdobyły srebro. Udowodnili tym, że wioślarstwo to sport dla każdej grupy wiekowej. 
W Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim – Młoda dwójka podwójna, Zosia Pietrzak SMS PTW Płock i Rozalia Linowska PTW Płock, zaprezentowały się rewelacyjnie, pokonując dużo bardziej doświadczone zawodniczki i wchodząc do finału A i plasując się na 6 miejscu w Polsce. Nasze juniorki zdobyły również złoty medal w Memoriale Juliusza Kawieckiego, a Rozalia dołożyła jeszcze srebro w jedynce. Również męska dwójka seniorów: Kuba Kołodziejski i Mateusz Łęgowik byli szóści w Mistrzostwach Polski, w mocno obsadzonej konkurencji.                                          W obu imprezach wystartowało również 14-cioro uczestników projektu ,, Wioślarstwo sposobem na zdrowie – aktywizacja zdrowotna  i sportowa płockich rodzin” finansowanego przez Ministerstwo Sportu RP w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Sport dla wszystkich”. 
Serdeczne wyrazy podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta Płocka za dofinansowanie regat  i umożliwienie organizacji imprez na akwenie Zalewu Sobótka. Dzięki temu płocczanie, korzystający z uroków miejsca mogli podziwiać zmagania sportowców. Imprezę dofinansował również Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki RP  oraz niezawodni Sponsorzy:
PKN ORLENPKN Orlen SA
Krajowa Grupa Spożywcza – właściciel marki Polski Cukier i Polskie Przetwory
Terbud i Petro Wodkan.
Honorowy Patronat nad imprezą przyjął Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Leave a Reply: