Wioślarze po Regatach Jesiennych w Poznaniu

25 października 2022 Karolak 0 Comments

W przedostatni weekend października (22 – 23.10), na poznańskiej Malcie odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Jesienne, podczas których wszyscy wioślarze w kategoriach od juniorów młodszych do seniorów ścigali się na jedynkach i dwójkach bez sternika. Zawody odbyły sie w dobrych warunkach pogodowych, co nie często się zdarza w tym czasie…

Zawody były sprawdzianem dla zawodników poszczególnych kadr narodowych. Zawodnicy rywalizowali o miejsca w reprezentacjach na przyszły sezon.

W zawodach, dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen, jak również środków Ministerstwa Sportu (SMS) wystartowali zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego – w tym uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych w Płocku. Wszyscy płoccy zawodnicy wystartowali w konkurencjach jedynek.

Najlepiej spisali się zawodnicy –  uczniowie SMS przy ZST, którzy wywalczyli sobie miejsca w finałach A

Wiktor Sobieszek – zajmował odpowiednio III, VII i IV miejsca w wyścigach juniorów młodszych

Oskar Żmuda – dwa razy zajmował V miejsca w finale A w konkurencji juniorów

Zosia Pietrzak – dwa razy zajmowała VIII miejsca w finale

Dla Rozalii Linowskiej były to pierwsze zmagania w tej imprezie i pierwsze w nowej kategorii seniorek gdzie dzielnie zajmowała IV, II i II miejsca w kolejnych trzech finałach A

Podobnie nasza Juniorka młodsza, Kinga Nowakowska, płynąc w finałach C zajmowała odpowiednio VI, V i V miejsce.

Dla młodego Karola Śmigrockiego poznańskie regaty były drugim startem w regatach centralnych w życiu i musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych kolegów z Polski ale dzielnie walczył w finałach C zajmując odpowiednio VI, IV i VII miejsca ww kolejnych finałach.

Zawody były bardzo wyczerpujące dla zawodników, którzy zaliczyli cztery starty na maksymalnych obrotach, w ciągu dwóch dni. Teraz tydzień rozwiosłowania i rozpoczęcie okresu przygotowawczego do przyszłego sezonu. Zawodnicy zaczną od serii sprawdzianów w ramach konsultacji kadrowych w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu oraz w klubie.

 

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Leave a Reply: