Wioślarski weekend w Kruszwicy

31 maja 2021 Karolak 0 Comments

W dniach 29-30 maja, na Gople w Kruszwicy, odbyły się Regaty Kontrolne Juniorów. W regatach, dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen SA, wzięli udział zawodnicy – juniorzy młodsi i młodzicy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej „Siedemdziesiątce”.  

Spośród juniorów młodszych najlepiej spisał się Oskar Żmuda na jedynce. Spośród 36 jedynkarzy w biegu kontrolnym, Oskar wygrał swój przedbieg i zakwalifikował się do finału. W finale musiał jeszcze uznać wyższość czterech jedynkarz i po dzielnej, odważnej walce zajął piąte miejsce. Sukces zawodnika podnosi fakt, że był to jego pierwszy start w życiu co dobrze wróży na przyszłość bo do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jeszcze dwa miesiące  i na tej imprezie powalczy o medal.

Nasza najlepsza młodziczka, Kinga Nowakowska, również w sobotnim przedbiegu wywalczyła miejsce w finale. Niedzielne warunki na torze jednak zmieniły się bardzo, zaczęło wiać w plecy co przy delikatnej budowie zawodniczki nie było pomocne. Ostatecznie minęła linię mety jako szósta. Podobnie było w drugiej konkurencji, dwójek dziewcząt, gdzie płynąc z Olą Maciaszek również były szóste.

Płockich zawodników będzie można zobaczyć już niedługo podczas regat w Płocku. W dniach 12 -13 czerwca na Wiśle zostaną rozegrane dwie imprezy wioślarskie:                                                                                                        XIII Mistrzostwa Polski w Sprincie wioślarskim oraz                                                                                         XXXVIII Memoriał Juliusza Kawieckiego           

Zapraszamy na bulwary wiślane przy PTW w sobotę 12 czerwca od godziny 14 do 19 a w niedzielę 13 czerwca od godziny 10 do 13.                                                                                                        

Jacek Karolak

SONY DSC

Leave a Reply: