Brązowy medal wioślarzy na Mistrzostwach Polski  Juniorów

7 września 2020 Karolak 0 Comments

Od 4 do 6 września, w Poznaniu na jeziorze maltańskim odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. Impreza pierwotnie miała się odbyć w lipcu ale ze względu na pandemię i brak zgody na jej rozegranie przełożona została na pierwszy weekend września…

W imprezie, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN Orlen, nie mogło zabraknąć wioślarzy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce.

Brązowy medal zdobyła dwójka bez sternika: Roman Drużyński i Jakub Pszczółkowski, podopieczni trenera Bogdana Zalewskiego.  Dla naszej osady udział w Mistrzostwach Polski  był przerywnikiem w przygotowaniach do Mistrzostw Europy  i zawodnicy z pewnością nie byli jeszcze w szczycie formy, ta ma nadejść dopiero za 3 tygodnie podczas startu w Belgradzie, w konkurencji czwórek bez sternika.

Swój pierwszy start w życiu zaliczyła również nasza skifistka Julka Filińska, która dzielnie walczyła w przedbiegach i półfinale, ale nie zdołała zakwalifikować się do finałowej ósemki i wystąpiła w finale B.

Podczas, gdy juniorzy rywalizowali w Poznaniu, w tym samym czasie w niemieckim Duisburgu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy z udziałem licznej reprezentacji Polski. W składzie polskiej ósemki wystąpił nasz zawodnik Bartek Donarski. Nasza osada wygrywając finał B zajęła ostatecznie siódme miejsce. Był to , jak na razie jedyny występ polskiej reprezentacji i pierwsze zawody mistrzowskie w Europie. Niestety tylko trzy polskie osady zakwalifikowały się do finału, ale żadna nie zdołała zdobyć medalu.

P.T.W.

SONY DSC
SONY DSC

Leave a Reply: