Regaty wioślarskie na Wiśle 16-17 września

11 września 2023 Karolak 0 Comments

Płockie Towarzystwo Wioślarskie zaprasza nad Wisłę, na przystań PTW w dniach: 16-17 września. Podczas dwudniowej rywalizacji rozegrane zostaną dwie imprezy na Wiśle:

XV Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim oraz XL Memoriał Juliusza Kawieckiego.

W sobotę od godziny 13:00 do 17:30 odbędą się głównie wyścigi juniorów i mastersów z całej Polski oraz młodzików w ramach programu Młode Polskie Wiosła, finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki . W sobotę odbędą się również eliminacje do niedzielnych finałów Mistrzostw Polski.

W niedzielę, w godzinach 10-12:30, odbędzie się  12 wyścigów finałowych w ramach Mistrzostw Polski. Na godzinę 12:40 zaplanowane jest Uroczyste Zakończenie imprezy połączone z dekoracją medalistów Mistrzostw Polski. 

Organizatorzy liczą na udział śmietanki wioślarskiej z całej Polski oraz liczną obsadę w biegach mastersów jak również udział płockiej publiczności.

Partnerami PTW w organizacji regat są: Gmina Miasto Płock, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich oraz Krajowa Grupa Spożywcza SA.

Sponsorami imprezy są firmy ORLEN S.A. oraz Terbud.

Honorowy Patronat nad imprezą pełni Prezydent Andrzej Nowakowski.

Płockie regaty będą okazją do spotkania z najlepszymi wioślarzami z Polski, promocji płockich wioślarzy jak również prezentacji ponad 140 letniej historii Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, uczczenia pamięci zasłużonych zawodników i działaczy PTW.

W niedzielę, po dekoracji zwycięzców  nastąpi uroczyste przekazanie łodzi oraz motorówki dla PTW przez Ministra Sportu – Kamila Bortniczuka.

Zapraszamy do PTW 16 i 17 września.

Leave a Reply: