Srebrny medal wioślarzy na Mistrzostwach Polski Seniorów.

17 września 2019 Karolak 0 Comments

Srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski zdobyli płoccy wioślarze podczas Mistrzostw Polski Seniorów w miniony weekend (14 -15.09), na poznańskiej Malcie. Srebrny medal zdobyła czwórka bez sternika w składzie: Adrian Pawłowski, Kuba Aleksandrowicz, Bartek Donarski i Kamil Krusiewicz ( na zdjęciu).  Mistrzostwa Polski Seniorów były to ostatnią w tym roku imprezą rangi mistrzowskiej na klasycznym dystansie i odbyła się z udziałem wszystkich najlepszych zawodników z Polski. W imprezie, jak zawsze, dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen, uczestniczyli zawodnicy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego – absolwenci i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej siedemdziesiątce.

Sukces naszej czwórki cieszy tym bardziej, że jest to konkurencja olimpijska, a w tym roku, podczas Mistrzostw Świata w austriackim Linzu polska czwórka zdobyła złoty medal, historyczny bo po raz pierwszy w historii wioślarstwa polskiego, i tym samym zdobyła kwalifikację olimpijską stając się automatycznie kandydatką do medalu w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich

Bardzo dobrze wypadła również nasza dwójka bez sterniczki –Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska, które zrobiły ogromna niespodziankę zajmując czwarte miejsce w biegu finałowym.

W finałach Mistrzostw Polski wystartowała jeszcze ósemka, zbudowana z trójki juniorów: Kuby Kołodziejskiego, Igora Skowyrskiego i sterniczki Ady Opasińskiej oraz sześciu seniorów: Kubę Aleksandrowicza, Bartka Donarskiego, Adriana Pawłowskiego, Łukasza Pawłowskiego, Kamila Krusiewicza i Janka Domeradzkiego. Był to najbardziej obsadzony wyścig a płocka osada musiała jednak uznać wyższość bardziej doświadczonych osad, naszpikowanych kadrowiczami i zajęła szóste miejsce

Dwóch medalistów z czwórki bez sternika – Bartek Donarski i Jakub Aleksandrowicz w poprzedni weekend wystartowali w składzie polskiej ósemki w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (U 23) w greckiej Joanninie, gdzie zajęli bardzo dobre czwarte miejsce, natomiast Janek Domeradzki, w tej samej imprezie zajął siódme miejsce w składzie polskiej czwórki podwójnej.

Wioślarze jeszcze nie kończą sezonu . Kalendarz imprez wioślarskich na jesieni jest bardzo zagęszczony . Już w najbliższy weekend nasi młodzicy wystartują w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Iławie (21-22.09), następnie 28 września płocka ósemka juniorów zmierzy się z reprezentacją Bydgoszczy w prestiżowych regatach ósemek Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. Dzień później nasza seniorska ósemka wystartuje w maratonie ósemek Run & Row w Toruniu, podczas którego osada będzie wiosłować na Wiśle, biec z ósemką na toruński rynek i wiosłować na ergometrach…

W pierwszą sobotę października zapraszamy do Płocka, gdzie  na bulwarach Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego odbędą się Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim oraz Memoriał Juliusza Kawieckiego. Spodziewamy się udziału największych gwiazd polskiego wioślarstwa….

Wioślarze zakończą sezon dopiero w ostatni weekend października, kiedy na poznańskiej Malcie wystartuje cała wioślarska Polska na jedynkach i dwójkach bez sternika podczas Jesiennych Regat Kontrolnych.

PTW.

 

SONY DSC

Leave a Reply: