Wioślarski weekend w Kruszwicy

30 maja 2022 Karolak 0 Comments

SONY DSC

W dniach 27-29 maja odbyły się Centralne Kontrolne Regatach Juniorów w Kruszwicy. Dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen SA, w zawodach wystartowało 19 zawodników PTW, w tym uczniowie SMS z Siedemdziesiątki. Zawody na jeziorze Gopło odbyły się przy bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Szczególnie w sobotę wiał silny boczny wiatr i padał deszcz co powodowało duże utrudnienia w rozgrywaniu biegów i  samym wioślarzom w rywalizacji … mimo tych trudnych warunków większość wyścigów została rozegrana. W niedzielę pogoda była już znaczniej przychylna dla zawodników…

Najlepiej z płockich osad spisała się nasza skifistka Zosia Pietrzak, która w biegu kwalifikacyjnym na jedynce zajęła III miejsce a w wyścigu czwórek podwójnych wygrała w osadzie kombinowanej z zawodniczkami z Torunia i Wrocławia. Tym zwycięstwem zakwalifikowała się do reprezentacji Polski na regaty międzynarodowe Nadziei Olimpijskich – jedynej imprezy międzynarodowej dla tej kategorii wiekowej. Brawo …

Bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi pozostali skifiści: Wiktor Sobieszek, Oskar Żmuda, Rozalia Linowska i Kinga Nowakowska.

W zawodach po raz pierwszy wystartowali także nasi młodzicy, z których najlepiej spisała się dwójka dziewcząt: Ola Maciaszek i Daria Dolna. Dziewczęta zajęły drugie miejsce. Trzecie miejsca zajęły czwórki, dziewcząt w składzie: Daria dolna, Zuzanna Regulińska, Agata Wilamowska i Adrianna Szymborska oraz chłopców: Wiktor Grabowski, Dominik Kłosiński, Norbert Chojnacki i Sebastian Reguliński.

Czwarte miejsce natomiast zajęła czwórka ze sternikiem młodzików w składzie: Milan Turkowski, Flip Barucha, Borys Jaroszewski, Maksymilian Kowalski i sternik Bartosz Wasilewski.

 

SONY DSC

SONY DSC
SONY DSC

Leave a Reply: