Finał płockich wioślarzy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

26 lipca 2021 Karolak 0 Comments

W miniony weekend, w dniach 22-25 lipca, na Gople w Kruszwicy odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży  – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w wioślarstwie.

            W Mistrzostwach Polski, dzięki wsparciu Gminy Płock i PKN Orlen, wystartowali zawodnicy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Dwójka podwójna w składzie: Oskar Żmuda i Kuba Kalinowski zajęli ostatecznie piątą pozycję w niedzielnych finałach. Podopieczni trenera Piotra Sałkowskiego, od początku rywalizacji spisywali się bardzo dobrze. Zakwalifikowali się do półfinałów od razu z przedbiegu , i to z drugim czasem. Podobnie było w półfinale, drugi czas jeszcze bardziej zaostrzył apetyty na medal.

            Jednak wyścig finałowy nie układał się po myśli zawodników. Rywale zbyt dużo odjechali w pierwszej połowie dystansu i nie udało się wywalczyć medalu.

            Piąte miejsce to jednak dobry wynik, zwłaszcza, że konkurencja dwójek podwójnych była najbardziej obsadzona ze wszystkich konkurencji a jeden dla jednego z naszych zawodników były to pierwsze w życiu Mistrzostwa Polski.

            Oskar jest uczniem drugiej klasy w Zespole Szkół Technicznych a Kuba Zespołu Szkół Centrum Edukacji. Zawodnicy są pełni zapału do dalszych treningów i zapowiadają walkę o medale w kolejnych kategoriach wiekowych.

            Przed nami pozostałe zawody mistrzowskie,  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski -U 23 (31.07 – 01.08) w poznaniu oraz tydzień później MP Seniorów, również w Poznaniu .

           W tych imprezach wystąpi już zdecydowanie liczniejsza reprezentacja PTW

 

PTW

 

 

Leave a Reply: