Dwa medale wioślarzy w Mistrzostwach Polski.

3 sierpnia 2021 Karolak 0 Comments

W miniony weekend (31.07-01.08), na poznańskiej Malcie rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) oraz Mistrzostwa Polski Młodzików.

Dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen, w zawodach uczestniczyło 10 młodzieżowców oraz 2 młodziczki z Płocka, zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w tym 10 uczniów/ absolwentów SMS przy płockiej Siedemdziesiątce.

Oba medale zdobyły osady młodzieżowe.

Pierwszy, srebrny medal, zdobyła nasza dwójka młodziczek, w składzie: Kinga Nowakowska i Aleksandra Maciaszek, która na mecie ulegała tylko osadzie UKS-u Milenium Wrocław.

Na drugi medal, trzeba było czekać so końca regat bowiem ostatnim biegiem Mistrzostw Polski jest zawsze wyścig ósemek mężczyzn ale wato było Nasza ósemka, w płynąca w składzie: Kamil Krusiewicz, Janek Domeradzki, Igor Skowyrski, Kuba Kołodziejski, Sebastian Kaszanek, Mateusz Łęgowik, Romek Drużyński, Jakub Pszczółkowski  i sterniczka Ola Kołodziejska, od pierwszych chwytów startowych objęła prowadzenie i nie oddała go do mety. W świetnym stylu wywalczyła złoty medal i tytuł Młodzieżowych Mistrzów Polski wyprzedzając na mecie osady bydgoskiego LOTTO i szczecińskiego AZS-u.

Tym samym udało się powrócić do tytułu mistrzowskiego sprzed dwóch lat, kiedy to nowa łódź o imieniu „Edyta”, zakupiona przez Gminę Płock w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Płocka,  niejako „uskrzydliła” płockich wioślarzy już na starcie… ( w ubiegłym roku było srebro)

Wśród osad młodzieżowych wystartowała również osada czwórki bez sternika w składzie: Kuba Kołodziejski, Janek Domeradzki, Igor Skowyrski i Kamil Krusiewicz. Ta konkurencja była bardzo obsadzona, nasza osada zajęła 5 miejsce. Na ósmym  miejscem, e B zakończyły swój udział w mistrzostwach nasze kobiety w dwójce bez sternika: Oliwia Nowakowska i Wiktoria Dziwota.  Trenerem osad młodzieżowych jest Bogdan Zalewski zas osady młodziczek Piotr Sałkowski.

Bezpośrednio z Mistrzostw Polski wioślarze wrócili z powrotem na zgrupowanie do Kruszwicy bowiem już za tydzień, również na poznańskiej Malcie, Mistrzostwa Polski Seniorów, z udziałem elity wioślarskiej kraju, w tym uczestników igrzysk olimpijskich w Tokio, którzy powrócili już do Polski.

P.T W.

 

Leave a Reply: