Cztery imprezy wioślarskie

29 września 2021 Karolak 0 Comments

W ostatni weekend września był wysyp imprez wioślarskich w  Polsce. Dzięki dobrej organizacji, odpowiednio przygotowanej logistyce a przede wszystkim dzięki wsparciu Gminy Miasto Płock i PKN Orlen SA udało się  płockim wioślarzom być na wszystkich czterech. Już w piątek 24 września na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików wyjechała grupa młodzików z trenerem Piotrem Sałkowskim. W sobotnio-niedzielnej rywalizacji nasze młodziczki zdobyły dwa medale: Kinga Nowakowska zdobyła srebro w rywalizacji skifistek a w parze z Olą Maciaszek brąz w dwójkach. PTW zajęła również trzecie miejsce w rywalizacji klubowej na tych regatach. (medalowe osady na zdjęciach)  

Tradycyjnie już, w ostatnią sobotę września nasi seniorzy wystartowali w Bydgoszczy, na  prestiżowych regatach ósemek – Wielkiej Wioślarskiej o puchar Brdy. Zawody miały już swoja jubileuszową, trzydziestą edycję i miały międzynarodową obsadę. W wyścigach otwartych na dystansie 2,5 km wystartowała ósemka PTW w składzie: Kamil Krusiewicz, Jakub Aleksandrowicz, Bartek Donarski, Igor Skowyrski, Kuba Kołodziejski, Jakub Pszczółkowski, Mateusz Łęgowik, Sebastian Kaszanek i sterniczka Ola Kołodziejska. Były to wyścigi na czas, osady startowały co dwie minuty i nie miały bezpośredniego kontaktu z przeciwnikami. Ostatecznie nasza osada, podopieczni trenera Bogdana Zalewskiego zajęli czwarte miejsce. Wygrała reprezentacja Litwy przed osadą gospodarzy – LOTTO Bydgostia i osadą  z Berlina. Choć nasza a osada w rywalizacji krajowej był  druga, to do dogrywki na dystansie sprinterskim zakwalifikowały się dwie pierwsze z klasyfikacji ogólnej: Litwa i osada LOTTO.

Trzecia imprezą zorganizowaną z dużym rozmachem była już trzecia edycja maratonu wioślarskiego RUN & Row w Toruniu. To był iście morderczy wyścig , trwający około godziny i miał złożoną formułę. Zawodnicy startowali na Rynku Toruńskim biegli z łodzią i wiosłami na przystań AZS-u (około 2,5 km) , następnie zwodowali łódź i płynęli około 6 km na Wiśle, z nawrotem, następnie biegli z łodzią i wiosłami z przystani z powrotem na Rynek. Tutaj po minięciu mety przez łódź i wszystkich zawodników, każda osada przejechała sztafetę na ergometrze wioślarskim – 9 x 500 m (również sternicy ) ze zmianą zawodników bez zatrzymania ergometru i gdy ostatni zawodnik, czyli sternik, skończył wiosłować cały zespół musiał przebiec linię mety. I najczęściej wszyscy padali ze zmęczenia… Atmosfera był „podgrzewana” przez relację z trasy i edytowanie miedzyczasów…. Jedna osada zaliczyła nawet wywrotkę na Wiśle i nie ukończyła maratonu. Podobnie jak dzień wcześniej w Bydgoszczy, tutaj również bezkonkurencyjna okazał się osada z Litwy, druga na mecie była osada Mistrza Polski – Posnanii, trzeci byli gospodarze czyli AZS-UMK Toruń. Czwarte miejsce zajęła osada Bydgostii a piąte osada PTW pokonując jeszcze pięć innych osad. Skład płockiej osady był ten sam co w Bydgoszczy.

Na deser zostały niedzielne regaty amatorów na Brdyujściu w Bydgoszczy podczas których nasza dwójka mix w składzie: Beata Ogińska i Bogdan Guzior zdobyła brązowy medal. Brawa dla naszych mastersów.

 

Leave a Reply: