Wioślarze po kwalifikacjach. Dwójka jedzie na Puchar Młodzieży we Włoszech.

4 lipca 2019 Karolak 0 Comments

W miniony weekend,28-30 czerwca, wioślarze z Polski zjechali całej się do Kruszwicy by rywalizować ze sobą o miejsca w reprezentacjach juniorów na główne imprezy mistrzowskie na świecie. W Centralnych Kontrolnych Regatach Juniorów ścigało się blisko czterystu wioślarzy w kategoriach młodzieżowych od młodzika po juniorów.
Dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen, w zawodach uczestniczyło 20 młodych zawodników z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w większości uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół.
W oba dni pogoda sprzyjała zawodnikom, lekki wiatr wiejący w kierunku od startu do mety pomagał osiągać dobre wyniki
Najważniejszymi konkurencjami i zarazem najliczniej obsadzonymi, były te, w których trener kadry juniorów wyznaczył biegi kontrolne a więc małe typy: jedynki i dwójki bez sternika rozgrywane pierwszego dnia regat.
Najlepiej spośród płockich osad zaprezentowała się dwójka bez sternika Roman Drużyński i Jakub Pszczółkowski (na zdjęciu), którzy wygrali finał B, zajmując ostatecznie 7 lokatę, ale byli pierwsi w swoim roczniku, jako 17 – latkowie. Wszyscy powyżej byli 18 latkami. Szóste miejsce w finale zajęły również nasze dziewczyny w dwójce bez sterniczki: Wiktoria Dziwota i Oliwia Nowakowska.
Pozostałe wyścigi były próbą sił osad przed głównymi imprezami sezonu. Spośród płockich osad na wyróżnienie zasługuje ósemka juniorów, która wygrała drugiego dnia zawodów, w której składzie byli Jakub Pszczółkowski, Igor Skowyrski, Kuba Kołodziejski, Romek Drużyński, Mateusz Łęgowik, Przemek Witkowski, Dawid Teter, Olgierd Budnicki i Ada Opasińska na sterze. Druga była czwórka bez sternika juniorów: Mateusz Łęgowik, Dawid Teter, Przemek Witkowski i Olgierd Budnicki. Drugie miejsca w niedzielnych finałach zajęł: dwójka juniorek – Oliwia Nowakowska i Wiktoria Dziwota oraz dwójka chłopców – Filip Supeł i Kuba Kalinowski.
Regaty w Kruszwicy były ostatnimi z regat kontrolnych i kwalifikacyjnych do reprezentacji w tym sezonie. W wyniku tych , ale i poprzednich regat nasza dwójka juniorów: Romek Drużyński i Jakub Pszczółkowski zakwalifikowała się do międzynarodowych regat Coupe de la Jenuesse, które odbędą się we włoskim Corgeno koło Mediolanu w dniach 2-4 sierpnia
Obecnie dwójka, wraz z trenerem Bogdanem Zalewskim wyjechała na zgrupowanie kadry narodowej w COS Wałcz.
Dla młodych płockich wioślarzy, regaty w Kruszwicy były ostatnim sprawdzianem przed głównymi, imprezami sezonu. Przed nami:
• Mistrzostwa Polski Juniorów w Kruszwicy: 19-21 lipca,
• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy: 25-28 lipca,
• Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików w Poznaniu: 3-4 sierpnia.
Do zawodów zawodnicy z poszczególnych roczników i kategorii wiekowych będą się przygotowywać intensywnie na zgrupowaniach w Płocku, Kruszwicy.
Potem dopiero zasłużone wakacje, które szczególnie dla młodzików i młodzieżowców będą po 4 sierpnia.
J.K. PTW.

Leave a Reply: