Sukcesy wioślarzy na hali

8 grudnia 2018 Karolak 0 Comments

Koniec sezonu wioślarskiego na wodzie wcale nie oznacza, że wioślarze przestają się ścigać. Od listopada do połowy marca, wiele ośrodków wioślarskich w Polsce organizuje zawody w wioślarstwie halowym, które są okazją do sprawdzenia indywidualnych możliwości zawodników jak również podtrzymania rywalizacji sportowej, która jest istotą uprawiania każdej dyscypliny sportu. Zawody na ergometrach są nierzadko obowiązkowe dla wioślarzy, którzy z racji aspiracji do reprezentacji Polski, kadr wojewódzkich czy innych programów, muszą potwierdzać swój postęp w tym trudnym dla nich okresie przygotowawczym do sezonu na wodzie. Najważniejszym startem, obowiązkowym dla wszystkich będą oczywiście Mistrzostwa Polski w Tarnobrzegu 26 stycznia 2019 roku.
W sobotę 8 grudnia, w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza na Ergometrze, w których nie mogło zabraknąć zawodników z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ZST. Najlepiej z płockich zawodników spisało się dwoje seniorów: Janek Domeradzki i Ola Kołodziejska, którzy wygrali w swoich kategoriach i zdobyli pamiątkowe puchary. Drugi był natomiast Kuba Opasiński, który wystartował w kategorii lekkiej juniorów. To również wielki sukces zawodnika, zwłaszcza, że był to jego pierwszy start w zawodach wioślarskich w roli wioślarza, bowiem dotychczas był sternikiem i w tej roli zdobył wiele sukcesów na arenach Polski i Europy.
Nie dalej, jak przed dwoma tygodniami, w Kaliszu rozegrany został Puchar Polski na Ergometrze Wioślarskim i tutaj z kolei Kuba Aleksandrowicz wygrał konkurencję seniorów, zdobywając Puchar. Dotychczas to największy indywidualny sukces tego zawodnika w wioślarstwie halowym.
Ergowiosła nie ominą również Płocka. Już w najbliższy piątek i sobotę, na sali gimnastycznej, w Płockim Towarzystwie Wioślarskim rozegrana zostanie Sztafeta Olimpijska na ergometrze z udziałem młodzieży szkół podstawowych, zawodników wyczynowych i mastersów, a 1 marca, tradycyjnie w Zespole Szkół Technicznych odbędą się XXVII Płockie Ergowiosła dla młodzieży z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów, służb mundurowych i mastersów. Nie wykluczone, że na ergometrach powiosłujemy również podczas finału WOŚP w płockiej Orlen Arenie.
PTW


Leave a Reply: