Kolejne dwa medale wioślarzy w Mistrzostwach Polski.

14 września 2020 Karolak 0 Comments

W miniony weekend (12-13.09), na Gople w Kruszwicy rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) oraz Mistrzostwa Polski Młodzików.

Dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen, w zawodach uczestniczyło 10 młodzieżowców oraz 1 młodziczka z Płocka, zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w tym 10 uczniów/ absolwentów SMS przy płockiej Siedemdziesiątce.

Pierwszy, brązowy medal, zdobyła czwórka ze sternikiem w składzie: Kuba Kołodziejski, Janek Domeradzki, Mateusz Łęgowik, Sebastian Kaszanek i Kinga Nowakowska na sterze, która na mecie ulegała osadom AZS-u Toruń i Lotto Bydgostii.

Drugi medal, tym razem srebrny, wywalczyła płocka ósemka ósemki. Osada, płynąca w składzie: Kamil Krusiewicz, Bartek Donarski, Michał Sobiecki, Jakub Aleksandrowicz, Janek Domeradzki, Igor Skowyrski, Kuba Kołodziejski, Sebastian Kaszanek i sterniczka Ola Kołodziejska, po nieudanym starcie musiał gonić przeciwników i dopiero po półmetku wyszła na drugą pozycję, którą „dowiozła” do mety.

Obydwa medale zdobyły osady młodzieżowe.

Tym samym nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego sprzed roku, kiedy to nowa łódź o imieniu „Edyta”, zakupiona przez Gminę Płock w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Płocka,  niejako „uskrzydliła” płockich wioślarzy już na starcie…

Wśród osad młodzieżowych wystartowała również osada czwórki bez sternika w składzie: Bartek Donarski, Kuba Aleksandrowicz, Igor Skowyrski i Kamil Krusiewicz. Ta konkurencja była bardzo obsadzona, nasza osada zajęła 6 miejsce. Siódmym  miejscem, czyli zwycięstwem w finale B zakończyły swój udział w mistrzostwach nasze kobiety w dwójce bez sternika: Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska.

Bardzo dobry występ zanotowała również nasza młodziczka, Kinga Nowakowska, dla której był to pierwszy start w życiu. Zawodniczka co prawda nie zdołała awansować do finałowej szóstki, ale płynąc z biegu na bieg coraz lepiej  pokonywała dystans. Wygrała niedzielny finał B zajmując ostatecznie 7 miejsce. Kinga, która w tych zawodach wystąpiła również w roli sterniczki czwórki młodzieżowej, jeszcze w przyszłym roku będzie młodziczką i w kolejnych Mistrzostwach Polski Młodziczek na pewno powalczy o medal.

Dokładnie tydzień wcześniej, wioślarze w tej kategorii U 23 ścigali się w Mistrzostwach Europy w niemieckim Duisburgu. W osadzie reprezentacyjnej ósemki wystartował nasz zawodnik Bartek Donarski. Osada polska zajęła siódme miejsce. Mistrzostwa Europy były jedynym startem międzynarodowym naszej reprezentacji i ukazały obraz polskiego wioślarstwa na tle innych europejskich krajów w dobie pandemii koronawirusa.

Kruszwickie mistrzostwa były drugimi, po Juniorach, z imprez mistrzowskich na klasycznym dystansie. Pozostały jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów za tydzień oraz Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim w Płocku (27.09.2020).

 

P.T W.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Leave a Reply: