Dwa medale wioślarzy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Sukces ósemki w Toruniu

26 września 2018 Karolak 0 Comments

W miniony weekend, w Ełku, rozegrane zostały regaty wioślarskie dla najmłodszych – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawody rozegrano na dystansie 1000 metrów, na jeziorze Ełckim, w centrum miasta. W zawodach rywalizowało 7 klubów z województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen S.A., w zawodach wystartowało również 7 młodzików z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Podopieczni Jacka Karolaka wystartowali w trzech konkurencjach i w dwóch zdobyli medale.
Złoto zdobyła czwórka chłopców: Oliwier Wiśniewski, Adam Chyliński, Krystian Nowicki i Igor Olczak.
Brązowy medal zdobył nasza czwórka ze sternikiem w składzie: Igor Olczak, Krystian Nowicki, Bartosz Czyżewski, Filip Supeł i Eryk Cholewiński na sterze.
Tuż za podium, bo na czwartym miejscu linie mety minęła nasza dwójka: Oliwier Wiśniewski i Adam Chyliński
Ogólnie zawodnicy z Płocka zdobyli puchar za czwarte miejsce w klasyfikacji punktowej klubów, przegrywając tylko z WTW Warszawa i gospodarzami, MOS-em Ełk i WIR-em Iława.
Tymczasem starsi wioślarze wzięli udział w sobotę i w niedzielę w prestiżowych regatach ósemek w Bydgoszczy i Toruniu.
W sobotę zajęli czwarte miejsce w wyścigu otwartym ósemek seniorów podczas słynnych już regat, o obsadzie międzynarodowej, Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy w Bydgoszczy. Płocka osada płynęła w składzie: Adrian Pawłowski, Jakub Aleksandrowicz, Bartłomiej Donarski, Jan Domeradzki, Wiktor Budnicki, Kamil Krusiewicz, Michał Sobiecki, Marek Gęsicki i Kuba Opasiński na sterze. Osada dotarła do półfinału, w którym uległa reprezentacji Litwy, która potem w finale pokonała WSG Bydgoszcz i Wikinga Berlin.
Ta sama osada, dzień później, w niedzielę wzięła udział w triatlonie wioślarskim Run & Row w Toruniu, gdzie po morderczym biegu z łódką, wyścigu na wodzie i ergometrach zajęła II miejsce.
PTW


Leave a Reply: