Dwa medale wioślarzy na Długodystansowych Mistrzostwach Polski

9 września 2018 Karolak 0 Comments

Dwa medale zdobyli płoccy wioślarze podczas przedostatnich w tym roku Mistrzostw Polski. Jak co roku we wrześniu, tym razem w Kruszwicy, na Jeziorze Gopło, zawodnicy walczyli o medale na długim dystansie. Formuła regat jest taka, że osady startują pojedynczo , co minutę i jadą na czas dystans ośmiu kilometrów. Program mistrzostw jest okrojony w stosunku do zawodów na klasycznym dystansie. W Kruszwicy, dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen, wystartowało 10 wioślarzy juniorów z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Jako pierwsze na starcie, stanęły czwórki bez sternika juniorów i od razu płocczanie zdobyli medal. Srebro wywalczyli : Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga, Paweł Kurczewski i Igor Skowyrski. Szybsza od naszej osady okazała się tylko łódź toruńskiego AZS-u.
Bardzo dobrze popłynęła nasza dwójka bez sterniczki: Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska, która zdobyła srebrny medal ulegając na mecie tylko osadzie z bydgoskiego LOTTO. Zawodniczki nasze to brązowe medalistki w tej konkurencji na klasycznym dystansie
Tylko 1,95 sekundy zabrakło naszej najlepszej skifistce – Wiktorii Dziwocie do najniższego stopnia podium, co przy ogólnym czasie 32 minut znaczy bardzo niewiele. Podobnie dwójce be` sternika: Jakub Pszczółkowski, Roman Drużyński, która była również czwarta.
Swoim występem w DMP płoccy wioślarze powiększyli dorobek medalowy na Mistrzostwach Polski, który w 2018 roku wynosi już 10 medali, z tego 7 na klasycznym dystansie. To wynik na poziomie roku ubiegłego, lecz uzyskany przez mniejszą liczbę zawodników. Wszyscy zawodnicy , startujący w DMP są uczniami lub absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych w Płocku.
Przed nami jeszcze jedna impreza mistrzowska, tym razem na krótkim dystansie – Mistrzostwa Polski w Sprincie i Memoriał Juliusza Kawieckiego w Płocku już w sobotę. Zawody odbędą się na Wiśle – start w okolicach starego mostu , meta na wysokości przystani PTW. Zapraszamy na przystań PTW w sobotę 15 września w godzinach: 9-18.finały Mistrzostw Polski odbędą się w godzinach od 15 do 17:30.
PTW.

Leave a Reply: