Dwa brązowe medale Wiktorii w regatach Baltic Cup

1 października 2018 Karolak 0 Comments

W ostatni weekend września odbyły się międzynarodowe regaty wioślarskie państw basenu Morza Bałtyckiego. Organizatorem tegorocznej edycji Baltic Cup była Polska a zawody odbyły się w Kruszwicy.
Program regat obejmuje 10 konkurencji wioślarskich (5 męskich i 5 żeńskich) i jest sprawdzianem dla zawodników, którzy jeszcze w przyszłym roku będą juniorami.
Jedną z zawodniczek polskiej czwórki podwójnej była Wiktoria Dziwota, zawodniczka Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i uczennica drugiej klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole szkół Technicznych Dziwota ( na zdjęciu druga od lewej)
Wiktoria wraz z koleżankami, wywalczyła brązowy medal zarówno w sobotę, ulegając tylko Niemkom i Litwinkom na klasycznym dystansie, jak i w niedzielę w sprincie przegrywając ponownie z Niemkami i Dunkami.
Dla Wiktorii były to już drugie regaty międzynarodowe w tym roku, pierwszy raz reprezentowała Polskę podczas regat Coupe de la Jeunesse w lipcu, w Coork w Irlandii.
Liczymy również, że zawodniczka będzie podporą polskiej reprezentacji w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów, a te odbędą się na torze olimpijskim w Tokio.
PTW.

Leave a Reply: