Dobry występ płockich wioślarzy w niemieckim Ratzeburgu

11 czerwca 2019 Karolak 0 Comments

W miniony weekend 8-9 czerwca, n niemieckim Ratzeburgu odbyły się Międzynarodowe Regaty Seniorów. W jubileuszowych „Internationale 60. Ratzeburger Ruderregatta” , zorganizowanych przez jeden z najprężniejszych ośrodków wioślarskich w Niemczech, wystartowała, jak co roku, młodzieżowa reprezentacja Polski. Był to drugi i zarazem ostatni sprawdzian kadry Polski przed mistrzostwami świata i Europy. W kategorii U 23 niemieckie osady są bardzo mocne i nierzadko poziom polskich osad ocenia się poprzez relacje czasowe na mecie do osad niemieckich.
Najlepiej spośród polskich osad zaprezentowała się czwórka podwójna z Jankiem Domeradzkim (na zdjęciu) na szlaku. Osada zajęła drugie miejsce ulegając na mecie Niemcom niecałe 6 sekund. Janek swoją klasę potwierdził również startując w dwójce podwójnej , zajmując ostatecznie 4 miejsce ale z niedużą stratą do zwycięzców.
W Ratzeburgu wystartowała jeszcze dwójka naszych długowiosłowców: Bartek Donarski i Kamil Krusiewicz. Zawodnicy pierwszego dnia regat popłynęli w czwórce bez sternika, zajmując szósta lokatę zaś drugiego dnia w ósemce zajmując piąte miejsce.
Teraz zawodnicy mają tydzień wolnego od reprezentacji a trenerzy kadry mają tydzień na podjęcie decyzji na to, jakie osady przygotowywać do mistrzostw świata a jakie na mistrzostwa Europy. Z uwagi na miejsce rozgrywania najważniejszej imprezy świata, w Sarasocie na Florydzie (24-28.07), a więc i wysokie koszty samego wyjazdu jak i pobytu na zgrupowaniu klimatycznym w USA wydaje się, że reprezentacja może nie być liczna. Z uwagi na dobry występ Janka Domeradzkiego w Ratzeburgu możemy być jednak chyba pewni co do jego udziału w mistrzostwach świata. Co do reszty decyzje zapadną niebawem. Do Mistrzostw Europy, które odbędą się w greckiej Joanninie na początku września, przygotowywać się będzie znacznie szersza reprezentacja i tu liczymy również na naszych 3-4 zawodników

Leave a Reply: