Cztery medale wioślarzy na Mistrzostwach Polski Juniorów

23 lipca 2019 Karolak 0 Comments

Od 19 do 21 lipca, w Kruszwicy na jeziorze Gopło odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. W imprezie, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN Orlen, nie mogło zabraknąć wioślarzy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce. W Mistrzostwach wystartowało 13 zawodników z Płocka..
Spośród 6 płockich osad cztery stanęły na podium. Już w pierwszym finale dwójek bez sterniczki nasze zawodniczki: Oliwie Nowakowska i Wiktoria Dziwota pewnie wystartowały i po pierwszych pięciuset metrach było wiadomo, że będą się liczyły w walce o podział miejsc na podium. Do końca trwała zacięta walka miedzy ubiegłorocznymi złotymi medalistkami, osadą z Wałcza, dwójką z Krakowa i naszymi. Tuż przed metą na czoło wysunęła się osada z Krakowa i to ona zwyciężyła zaś osada z Płocka zdobyła srebro wyprzedzając faworytki z Wałcza.
Drugi medal, tym razem brązowy zdobyła dwójka bez sternika: Roman Drużyński i Jakub Pszczółkowski. Dla naszej osady udział w Mistrzostwach Polski był przerywnikiem w przygotowaniach do międzynarodowych regat Coupe de la Jeunesse i zawodnicy, z pewnością, nie byli jeszcze w szczycie formy, ta ma nadejść dopiero za 2 tygodnie podczas startu we włoskim Corgeno.
Zawodnicy z czwórki ze sternikiem: Kuba Kołodziejski, Igor Skowyrski, Mateusz Łęgowik, Sebastian Kaszanek i sterniczka Ada Opasińska wywalczyli trzeci medal, również brąz. Płocka osada uległa na mecie osadom z Posnanii i minimalnie bydgoskiemu LOTTO.
I na koniec regat, srebro dorzuciła ósemka w składzie: Jakub Pszczółkowski, Igor Skowyrski, Kuba Kołodziejski, Roman Drużyński, Mateusz Łęgowik, Dawid Teter, Przemysław Witkowski, Sebastian Kaszanek i Ada Opasińska na sterze. Osad wystartowała na nowej łodzi o nazwie „Edyta” zakupionej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Płocka.
Poza osadami medalowymi w zawodach startowała również druga dwójka bez sternika, która była siódma; Kuba Opasiński w jedynce wagi lekkiej, który zajął ostatecznie 13 miejsce i zaliczył swoje pierwsze Mistrzostwa Polski jako wioślarz bowiem poprzednio zdobył kilkanaście medali jako sternik.
Trenerami medalowych osad są: Piotr Sałkowski, Bogdan Zalewski i Jacek Karolak.
Chociaż większość zawodników z kategorii juniorów ma teraz odpoczynek i regeneruje sił przed następnym sezonem, najlepsi: Romek Drużyński, Kuba Pszczółkowski i ich trener Bogdan Zalewski, bezpośrednio z Mistrzostw Polski pojechali na drugą część obozu do Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, gdzie przygotowują się z reprezentacją Polski do Pucharu Młodzieży we włoskim Corgeno
P.T.W.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Leave a Reply: